Сектор контролю за регульованими цінами

Про управління
Основним напрямком роботи Сектору з контролю за регульованими цінами  Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області відповідно до затвердженого Положення про Головне управління  є здійснення державного контролю за дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про ціни і ціноутворення» державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб’єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку.

У сфері надання житлово-комунальних послуг державний контроль за тарифами запроваджено для суб’єктів господарювання, які надають (виробляють) послуги з теплопостачання та постачання гарячої води, , централізованого водопостачання та водовідведення, вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

На фармацевтичному ринку встановлено контроль за дотриманням запроваджених механізмів регулювання цін на лікарські засоби суб’єктами оптової та роздрібної торгівлі.

Окрім цього, здійснюється контроль за дотриманням державних регульованих цін і тарифів підприємствами-монополістами, що здійснюють свою діяльність, зокрема, на ринку надання телекомунікаційних, поштових послуг, послуг з перевезень на залізничному, міських пасажирських видах транспорту, послуг у морських, річкових і аеропортах, з продажу природного газу та електроенергії, на  платні послуги, які встановлюються уповноваженими органами державної влади, тощо.

Повноваження, права та обов’язки посадових осіб, які здійснюють державний  контроль у сфері ціноутворення, визначаються Законами України «Про ціни та ціноутворення» та «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Державний контроль  у сфері ціноутворення здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що застосовують державні регульовані ціни у різних сферах та галузях економіки.

За результатами перевірок у разі встановлення порушень державної дисципліни цін до суб’єктів господарювання – порушників застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до ст. 20 Закону України «Про ціни та ціноутворення»  та надаються органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання обов’язкові до виконання приписи про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Посадові особи  суб’єктів господарювання за порушення  вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін притягуються до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 165-2 та 188-3  Кодексу законів України про адміністративні правопорушення.

Окрім цього, Сектор з контролю за регульованими цінами  взаємодіє у межах компетенції  з місцевими органами виконавчої влади з питань, що належать до компетенції Сектору  та сприяє органам місцевого самоврядування у здійсненні ними повноважень щодо контролю за дотриманням цін (тарифів) на ринках товарів та послуг.

 

Записатись
Подати скаргу