
Головним управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області впродовж 7-11 травня 2026 року організовано та проведено зустрічі, семінари, виступи, презентації, присвячені Міжнародному дню здоров'я рослин. Учасниками зазначених заходів були спеціалісти у галузі науки про рослини, агрономи, студенти, молодь та школярі.
Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області у цьому році проведено зазначені заходи під гаслом: «Біозахист рослин для продовольчої безпеки» («Plant Biosecurity for Food Security»).
Головною подією стало проведення спільно з представниками Державної установи «Вінницька фітосанітарна випробувальна лабораторія Держпродспоживслужби» зустрічі зі студентами та викладачами кафедри ботаніки, генетики та захисту рослин Вінницького національного аграрного університету. Слухачі дізналися про основні методи біологічного захисту рослин, актуальні виклики у сфері фітосанітарної безпеки, а також деталі біології та поширення регульованих шкідливих організмів, які знаходяться під фітосанітарним контролем у Вінницькій області. Також учасникам заходу були представлені зразки карантинних організмів та друковані листівки просвітницького характеру. У зазначеному заході взяли активну участь 98 студентів Вінницького національного аграрного університету.
Крім цього, фахівці управління фітосанітарної безпеки провели низку інформаційно-просвітницьких заходів в освітніх закладах, серед агрономів та дотичних до аграрного бізнесу осіб більше ніж у восьми територіальних громадах області, де у доступній формі донесли інформацію про методи біозахисту рослин та важливість збереження рослинного біорізноманіття. Особливу увагу на зазначених заходах було акцентовано на значенні біозахисту як системи попередження фітосанітарних ризиків, відповідальному поводженні з імпортними рослинами та рослинною продукцією, а також необхідністю раннього виявлення та запобігання поширенню регульованих шкідливих організмів









Глянець