Новини

06 Лютий 09:59
До уваги споживачів та суб'єктів господарювання: метрологічний нагляд під час дії воєнного стану!
До уваги споживачів та суб'єктів господарювання: метрологічний нагляд під час дії воєнного стану!

Відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" метрологічним наглядом є діяльність, яка провадиться у сфері законодавчо регульованої метрології з метою перевірки додержання суб'єктами господарювання вимог цього Закону, технічних регламентів та інших нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності.

Під час метрологічного нагляду за законодавчо регульованими засобами вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, у суб'єктів господарювання проводиться перевірка:

 

  • стану та дотримання правил застосування засобів вимірювальної техніки;
  • додержання вимог періодичної повірки засобів вимірювальної техніки;
  • застосування дозволених одиниць вимірювання під час експлуатації засобів вимірювальної техніки.

Метрологічний нагляд за законодавчо регульованими засобами вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, здійснюється шляхом проведення перевірок відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", але у зв'язку з повномасштабним вторгненням росії, відповідно до постанови КМУ від 13.02.2022 р. №303 "Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану" на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 р. №64 "Про введення воєнного стану в Україні", Головним управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду, крім випадків, визначених пунктом 2 вищезазначеної Постанови.

05 квітня 2022 р. КМУ прийнято постанову №412 "Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного стану", згідно якої позитивні результати періодичної, позачергової повірки та повірки після ремонту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, засвідчені відбитком повірочного тавра на таких засобах чи записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлені свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, строк дії яких закінчився у період воєнного і надзвичайного стану та протягом місяця після його припинення чи скасування, чинні на період воєнного і надзвичайного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування на всій території України або в окремих її місцевостях.

Наголошуємо, що вищезазначена Постанова не забороняє проводити повірку законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, а лише дозволяє відстрочити її проведення на певний час. Повірку можна проводити і до закінчення воєнного стану.

Суб'єктам господарювання важливо знати, що забезпечення єдності вимірювань залишається основним завданням метрологічної діяльності на будь-якому підприємстві, як основа досягнення необхідної точності результатів вимірювань і їх достовірності.

 

Записатись
Подати скаргу