Заключна інформація про спалах харчової токсикоінфекції в ЗДО №3 м. Могилів-Подільський

11 Квітень 14:32
Заключна інформація про спалах харчової токсикоінфекції в ЗДО №3 м. Могилів-Подільський
Заключна інформація про спалах харчової токсикоінфекції в ЗДО №3 м. Могилів-Подільський

01 квітня 2018 року серед дітей ЗДО №3 у м. Могилів-Подільський був зареєстрований спалах харчової токсикоінфекції.

З ознаками захворювання в окружну лікарню інтенсивного лікування м. Могилів-Подільський було госпіталізовано 9 дітей віком від 3 до 6 років.

Розслідування спалаху проводилося фахівцями ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області та ДУ "Вінницький ОЛЦ МОЗ України".

При госпіталізації хворі скаржились на загальну слабкість, підвищення температури тіла до 39 ºС, блювоту, біль в животі, у трьох дітей були рідкі випорожнення. Всім захворілим встановлений попередній діагноз: харчова токсикоінфекція. Перебіг захворювання у 7 дітей був середнього ступеню, ще у 2 дітей легкого ступеню важкості. 

В ході розслідування встановлено, що усі госпіталізовані діти проживають в м. Могилів-Подільський та відвідують  ДНЗ №3: старшу групу Б - одна дитина, старшу групу В - одна дитина, середню групу Б - 3 дітей, старшу групу А – 2 дітей, ясельну групу А – одна дитина.

В ДНЗ №3 функціонує 10 груп. За списком в закладі нараховується 294 дитини, 30 березня 2018 року були присутні 146 дітей.

Протягом 29 брезня 2018 року згідно меню діти вживали наступні страви: сніданок – каша манна молочна з маслом, батон з маслом, твердий сир, чай з лимоном; обід – суп гречаний з м’ясом, зрази із свинини, ікра кабачкова, хліб житній, напій лимонний; вечеря – вінегрет, сосиска відварна, хліб пшеничний, чай, яблуко.

Протягом 30 березня 2018 року згідно меню  діти  вживали  наступні страви: сніданок – каша гречана з маслом та м’ясними тефтелями, хліб з маслом і твердим сиром, чай з лимоном;  обід – капусняк з м’ясом і сметаною, картопляне пюре з маслом, рибна котлета, хліб житній, сік томатний;  вечеря – ватрушка з сиром, молоко.

Прояви захворювання у 3 госпіталізованих  дітей почали з’являтися 31 березня 2018 року з 13:10 до 19:00 години (біль в животі, блювота, підвищення температури тіла до 38-39 ºС). Ще  3 дітей захворіли 01 квітня 2018 року з 8:00 до 15:00 години  (біль в животі, блювота, підвищення температури тіла до 38-39 ºС, у двох дітей рідкі випорожнення). У 3  госпіталізованих дітей прояви захворювання з’явилися  02 квітня 2018 року (біль в животі, блювота, підвищення температури тіла до 38-39 ºС, рідкі випорожнення). 

Від усіх захворілих дітей, а також від 16 осіб із числа персоналу ДНЗ №3 та 2 декретованих осіб, контактних із хворими дітьми (батьки) було відібрано матеріал для лабораторного дослідження.  

В ході розслідування спалаху харчової токсикоінфекції для лабораторних досліджень було відібрано: 9 проб харчових продуктів та готових страв добових проб, 2 проби води питної з міського водогону, 20 гігієнічних змивів.

Після завершення лабораторних досліджень у 3 госпіталізованих дітей було ідентифіковано ротавірус, ще у трьох дітей було виділено умовно-патогенну флору - Klebsiella pneumoniae 10⁵. У решти хворих та здорових осіб патогенна мікрофлора не виявлена.

За результатами проведених лабораторних досліджень об’єктів внутрішнього середовища закладу та відібраних проб харчових продуктів патогенної флори не виявлено. Дві проби води питної відповідали вимогам державних санітарних норм і правил № 2.2.4-171-10.

Захворілим дітям було встановлено наступні заключні діагнози: 3 дітям - гострий гастроентереколіт ротавірусної етіології, 3 дітям - харчова токсикоінфекція викликана Klebsiella pneumoniae, 3 – харчова токсикоінфекція не встановленої етіології.

Хворі пройшли курс адекватної терапії. 

Станом на 10 квітня 2018 року усі госпіталізовані діти в задовільному стані виписані із стаціонару. Летальних випадків не зареєстровано. 

Враховуючи виникнення поодиноких випадків захворювання в різних групах закладу, виявлення у дітей різних збудників (у 3 дітей ротавірус та у 3 дітей Klebsiella pneumoniae), ймовірно, що інфікування дітей відбулось контактно-побутовим шляхом. 

Джерело інфекції та фактор передачі не встановлені. Виникненню спалаху сприяло порушення санітарно-гігієнічних вимог у ЗДО №3 м. Могилів-Подільський.

В осередку проведено комплекс протиепідемічних заходів, заключна дезінфекція. 

 

Записатись
Подати скаргу