Санітарно-епідемічна ситуація в області за 9 місяців 2018 року

07 Листопад 16:01
Санітарно-епідемічна ситуація в області за 9 місяців 2018 року
Санітарно-епідемічна ситуація в області за 9 місяців 2018 року

Санепідситуацію в області за звітній період слід визначити як нестабільну.

Гострі кишкові інфекції традиційно визначають епідблагополуччя території. Вказані інфекції становлять 51% від усіх інфекцій (без урахування грипу та ГРВІ), зареєстрованих в області.

За звітній період на гострі кишкові інфекції перехворіли 4317 вінничан, з них 67% складають діти. Рівень захворюваності на 11% менше показників аналогічного періоду 2017 року. В структурі ГКІ відмічається зростання кількості захворювань на сальмонельоз (+23%). Всього на сальмонельоз захворіло 200 осіб (з урахуванням спалаху), проти 162 за 9 місяців 2017 року.

Діагноз "Гострий гастроентероколіт" встановлено було в 4103 випадках, в 2017 році - 4704 випадки. Рівень лабораторної розшифровки гастроентероколітів склав 51,3%. Відмічається зменшення кількості захворілих на кишкову інфекцію вірусної етіології - 507 випадків, проти 627 за аналогічний період 2017 року.

Всього за перше півріччя 2018 року на території області зареєстровано 8 спалахів гострої кишкової інфекції. Спалахи реєструвались в містах Вінниця, Могилів-Подільський, Муровано-Куриловецькому, Вінницькому, Чечельницькому, Немирівському та Барському районах. При цьому постраждало 150 осіб, в тому числі 58 дітей віком до 17 років.

За аналогічний період 2017 року було зареєстровано 4 спалахи, загальна кількість постраждалих - 26.

Має місце збільшення кількості дітей серед постраждалих та реєстрація спалахів, пов’язаних з перебуванням дітей в ДНЗ на противагу минулим рокам, коли спалахи виникали в побуті. Також реєструвались спалахи, пов’язані з діяльністю закладів громадського харчування, в 2017 році таких не було.

Етіологічним чинником спалахів в ДНЗ був ротавірус. Джерело інфекції встановлено в 2 випадках, лабораторно підтверджено носійство ротавірусу серед персоналу ДНЗ. 

В Чечельницькому, Барському районах, а також в м. Могилів-Подільський були зареєстровані спалахи, пов’язані з діяльністю закладів громадського харчування. Причиною захворювання людей була сальмонела, джерело інфекції не було встановлено в жодному з випадків.

Сприяло виникненню спалаху порушення правил приготування, зберігання, транспортування готових страв, порушення санітарно-гігієнічних вимог в закладах, недотримання персоналом особистої гігієни.

За перше півріччя 2018 року в області зареєстровано 4 випадки ботулізму, всі поодинокі, дітей серед постраждалих немає. Випадки мали побутовий характер і були пов’язані з вживанням тушкованки м’ясної та рибної домашнього приготування, тараньки домашнього виготовлення. 

За звітній період зареєстровано 31 випадок отруєнь людей дикорослими грибами. Всі серед дорослих, перебіг захворювання середнього ступеню важкості. Причиною захворювання стало вживання грибів, зібраних в лісових насадженнях, отже, ймовірно мав місце помилковий збір грибів.

Спалахів, пов’язаних з вживанням населенням води незадовільної якості в області не реєструвалось.

Захворюваність вірусними гепатитами, в порівнянні з минулим роком знизилась на 20%. Всього зареєстровано 110 випадків, проти 139 в 2017 році. Знизилась захворюваність і вірусним гепатитом А (30 випадків проти 44).

В області, як і в Україні в цілому, відмічається чергове циклічне зростання захворюваності на кір. За 9 місяців 2018 року в області зареєстровано 1311 випадків кору.

 

Записатись
Подати скаргу