Новини

15 Червень 15:02
Фахівці ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області долучилися до вебінару щодо впровадження пілотного проєкту з контролю сирого молока
Фахівці ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області долучилися до вебінару щодо впровадження пілотного проєкту з контролю сирого молока

За сприяння Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, в рамках діяльності швейцарсько-української програми "Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України", 11 – 12 червня відбувся вебінар щодо впровадження пілотного проєкту "Програма контролю сирого молока".

Захід проходив у форматі онлайн та зібрав понад 80 учасників, серед яких були представники Мінекономіки, Держпродспоживслужби України, Посольства Швейцарії, спеціалісти галузевих асоціацій, а також учасники Пілотного проєкту, а саме - обласні інспектори, лабораторії, делегати з відбору зразків, виробники та переробники молока.

Перший день вебінару почався з вітального слова заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергія Глущенко: "Зараз ми перебуваємо в періоді трансформації та формування нового законодавства. Програма "Молочний модуль", що була розроблена в рамках швейцарсько-українського проєкту з безпечності молока, є продовженням пілотного проєкту. Молочний модуль покликаний значно спростити виконання та дотримання вимог законодавства".

Т. в. о. Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко зауважила, що проміжні підсумки пілотного проєкту матимуть позитивний ефект як і для бізнесу, так і для інспекторів для оцінки результатів контролю. "Дуже добре, що в рамках пілотного проєкту лабораторії забезпечили обладнанням і це дало змогу отримати результати, які сьогодні будуть презентовані. Хоч це і проміжні результати, але вони є досить показовими, і я сподіваюся, що ми зробимо все для того, аби ця система була впроваджена на всій території України", - відзначила вона.

Координатор компоненту "Молочний сектор" Ірина Висоцька розповідала учасникам про важливість пілотного проєкту та чому необхідно його продовжувати. Актуальною інформацією поділилася провідний міжнародний експерт SAFOSO Ізабель Лечнер, розповівши, як проводять контроль сирого молока у Швейцарії сьогодні. Наразі у Швейцарії 533 000 дійних корів у 20 000 фермерських господарствах, середній розмір стада яких налічує лише 26 корів.

Другий день вебінару розпочався із дискусії про основні виклики та обмежуючі фактори поточного Пілотного проєкту. Учасники мали змогу почути експертні думки працівників Мінекономіки та Держпродспоживслужби, як центрального апарату, так і залучених територіальних органів у пілотних областях. Окрім того, учасники обговорили кроки, які необхідно зробити для того, щоб залучити більшу кількість операторів ринку до участі у пілотному проєкті, а ще важливіше - окреслили шляхи для подальшого розвитку.

 

 

 

 

Записатись
Подати скаргу