Новини

31 Жовтня 15:21
Дифтерія: хвороба, яка повертається туди, де низький рівень вакцинації!
Дифтерія: хвороба, яка повертається туди, де низький рівень вакцинації!

Впродовж останнього тижня в Україні зафіксували захворювання на дифтерію. Декілька випадків були зареєструвані на Закарпатті та у Києві.

На Вінниччині випадків інфекційного захворювання наразі не виявлено.

Єдиним способом захиститися є вакцинація та ревакцинація. Але, нажаль, далеко не всі його використовують. Вакцинацію та ревакцинацію в різних вікових групах пройшли від 53% до 79% населення регіону.

Станом на сьогодні область повністю забезпечена безоплатними та якісними вакцинами для щеплень дітей та дорослих. Якість вакцин підтверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Лікарі попереджають: наслідки дифтерії набагато небезпечніші, ніж від інших інфекційних хвороб, в т.ч. і від кору!

Дифтерія починається із нездужання, підвищення температури до 38°С, болю в горлі. Дифтерійний токсин вражає нервові закінчення, тому біль в горлі несильний і хвороба спочатку схожа на звичайне ГРЗ без нежиті. На другий день хвороби в горлі (зазвийчай на мигдалинах) починає з’являтися наліт. Спочатку він світлий, але з часом стає сірим та більш щільним, створюючи плівку.

Найважчий перебіг хвороби, коли плівка з’являється не на мигдалинах, а в гортані. Ураження гортані супроводжується розвитком дифтерійного крупу, для якого характерний поступовий розвиток симптомів, виражена зміна голосу, відсутність нежиті та високої температури тіла.

При дифтерії без лікування сироваткою вмирає 50%, а з сироваткою смертність складає 10-15%.

Оскільки спалахи дифтерії повторюються кожні 15-25 років, а останній спалах цієї хвороби в Україні був на початку 90-х років - дифтерія вже є не потенційною, а цілком реальною загрозою для дітей та дорослих.

В минулу епідемію дифтерії дорослих померло в декілька разів більше, ніж дітей. Чому так, адже за часів СРСР ці доросли були дітьми та отримували всі щеплення за графіком? Відповідь пов’язана з особливістю вакцинації від дифтерії. Від неї швидкий імунітет не з’являється: необхідно отримати щеплення три рази в перший рік життя, потім через рік пройти ревакцинацію та повторно зробити у 6 років. Далі щеплення необхідно робити кожні 10 років протягом всього життя!

Наголошуємо, що єдиним способом профілактики дифтерії і попередження розвитку небезпечних ускладнень є вакцинація для дітей та ревакцинація для дорослих.

Держпродспоживслужба застерігає: не варто чекати на епідемію! Пропонуємо кожному дорослому заглянути в свою медичну карту та, за відсутності там вакцинації проти дифтерії в найближчі 10 років, зробити щеплення.

Тільки за допомогою профілактичних щеплень можна попередити поширення захворювання в Україні!

 

Записатись
Подати скаргу