Новини

08 Листопад 10:41
Вимоги до оформлення куточка споживача
Вимоги до оформлення куточка споживача

Куточок покупця (споживача) оформляють для того, щоб покупці та замовники послуг могли отримати належну інформацію про продавця та свої права.

Суб'єкти господарювання повинні забезпечити наявність на видному та доступному місці куточка покупця, в якому розміщується інформація про:

  • найменування власника або уповноваженого ним органу;
  • адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів.

Слід зазначити, що перелік документів та інформації, які повинні міститися у куточку споживача, залежить від виду діяльності суб'єкта господарювання та видів продукції, яку він реалізує. Разом з цим, нормативно-правовими документами передбачено наявність і додаткової інформації.

Якщо продавець реалізує продовольчі товари та алкогольні напої, мають бути у наявності витяги із Закону України "Про захист прав споживачів" та відповідних правил торгівлі, копії відповідних дозвільних документів (ліцензії, торгові патенти).

Якщо суб'єкт господарювання надає побутові послуги: відповідні Правила; витяг із Закону України "Про захист прав споживачів" в частині надання послуг; перелік побутових послуг, що надаються; копії торгових (спеціальних торгових) патентів, спеціальних дозволів (ліцензій) за видами послуг, які підлягають патентуванню, ліцензуванню; ціни і тарифи на послуги, матеріали та вироби; перелік нормативно-правових актів, вимогам яких повинні відповідати послуги; гарантійні зобов'язання виконавця послуг; інформація про працівників, які обслуговують замовників; перелік категорій громадян, які користуються пільгами в отриманні побутових послуг.

За неналежне оформлення куточка споживача суб'єкт господарювання несе адміністративну відповідальність.

Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області нагадує суб'єктам господарювання про необхідність дотримання вимог Закону України "Про захист прав споживачів", Постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2018 р. №833 "Порядок провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування населення" при здійсненні підприємницької діяльності.

 

Записатись
Подати скаргу