
В південних та центральних районах області розпочався літ оленки волохатої і заселення нею посівів озимого ріпаку, багаторічних плодових насаджень за чисельності відповідно 0,5-1,3 екз./м2 та 2 екз./дерево. Крім зазначених, оленка може пошкоджувати багато інших культур (зернові, декоративні).
Дорослі особини (імаго) оленки живляться квітками: виїдають пиляки й маточки, обгризають пелюстки. Спочатку зустрічаються на кульбабі, потім на тюльпанах, нарцисах, ірисах, після чого в теплі сонячні дні перелітають на квітучі дерева абрикоса, персика, черешні, вишні, сливи, груші, яблуні, на суницю, смородину, калину та інші культури. Під час дощу, в холодні дні та на ніч ховаються в ґрунт.
На присадибних ділянках, в колективних, фермерських садах можна струшувати жуків оленки волохатої з дерев у фазі цвітіння на поліетиленову плівку та знищувати. Щоб жуки не злітали, перед струшуванням дерева потрібно обприскати холодною водою.
Жуків приваблює синій колір, що можна використовувати для збирання шкідника. Під деревами встановлюють пастки – яскраво-сині ємкості з холодною водою або з водою, затравленою одним из препаратів, — актара 240 SC, енжіо 247 SС, к. е., децис профі 25 в. г., каліпсо 480 SС, КС.
Враховуючи високу рухливість шкідника, в період його льоту (з квітня по серпень) слід проводити постійні спостереження за розвитком і поширенням фітофага. За встановлення перевищення ЕПШ (10% пошкоджених суцвіть) проти оленки волохатої використовують препарат Каліпсо 480 SC, КС за норми – 0,25-0,3 л/га (на присадибних ділянках 2,0 мл препарату на 10 л. води на 1 сотку саду), або Маврік, ЕВ за норм витрати 0,35 л/га на ріпаку і 0,2-0,6 л/га на яблуні. Дерева яблуні обприскують у фазі рожевого пуп`янка – до фази цвітіння. За дотримання рекомендованих норм витрати препарат Каліпсо 480 SC, КС безпечний для бджіл, що дозволяє проводити обприскування також і під час цвітіння. Наведені препарати ефективні і від інших комах-шкідників саду, таких як садові довгоносики, яблунева плодожерка, яблуневий пильщик, мінуючі молі, листокрутки, попелиці, медяниці.
Заходи захисту слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години, суворо дотримуючись вимог санітарної безпеки, охорони праці та навколишнього середовища.