Новини

06 Вересень 10:00
Сім кроків до здорових харчових звичок школяра
Сім кроків до здорових харчових звичок школяра

Більшість батьків добре усвідомлюють важливість збалансованого харчування у зростанні й розвитку дітей. Водночас на щоденний вибір продуктів і напоїв часто впливає надзвичайно багато чинників: вартість, зручність, смаки й уподобання тощо.

Як змінити харчування дитини, щоби допомогти їй бути здоровою, фізично активною та успішною в навчанні?

1. Допоможіть дитині сформувати здорові звички у харчуванні

Графік прийому їжі має бути підлаштованим під розклад дня дитини: сніданок - протягом години після підйому, обід, один-два перекуси протягом дня, вечеря - не пізніше двох годин перед нічним сном.

Заплануйте принаймні 20 хвилин для основних прийомів їжі, не можна підганяти дитину, звичка їсти швидко асоційована зі значним ризиком набору зайвої ваги.

2. Замініть водою всі інші напої

Солодка газована вода, холодний чай, сік, нектар, квас, компот містять доданий цукор та надмірну кількість калорій. Їхнє регулярне споживання спричиняє набір зайвої ваги та погіршення здоров'я зубів.

3. Обирайте цільнозернові продукти

Цільнозерновий хліб, крекери й макаронні вироби з твердих сортів пшениці є набагато кращим вибором, ніж варіанти з борошна вищого ґатунку. Регулярно включайте в меню дитини чи підлітка різноманітні каші. Всі цільнозернові продукти містять багато клітковини, важливих вітамінів та мінералів.

Досить часто батьки й діти зупиняють свій вибір на злакових сніданках. Обов'язково слід звертати увагу на вміст солі та цукру у таких продуктах, їхня надмірна кількість нівелює користь від поживних речовин цільного зерна.

4. Подбайте про здорові перекуси

Те, що ми споживаємо між основними прийомами їжі, має велике значення для фізіології організму. Найліпшими опціями можуть бути продукти, які не спричиняють швидкого підйому рівня цукру у крові із таким же швидким падінням та поверненням відчуття голоду.

Серед рекомендованих варіантів – овочева соломка (морква, селера); горіхи та насіння, які в цільному вигляді можуть пропонуватися дітям старше п'яти років; несолодкі злакові батончики. Варто наголосити, що споживання калорійних напоїв (включно із фруктовим соком) між прийомами їжі є небажаним.

5. Обирайте фрукти і ягоди на десерт

Солодкий смак – є одним із таких, що домінують з раннього дитинства. Якомога пізніший початок споживання солодощів дітьми є важливим способом зменшення ризику набору ваги та появи карієсу зубів.

У старшому віці, у дошкільному та шкільному навчальному закладі дитині пропонуватимуть солодощі. Якщо до того ваші син чи донька вже полюблять фруктові або ягідні десерти, то вони будуть з високою ймовірністю робити вибір на їхню користь.

6. Відмовтеся від харчового "сміття"

Не приносьте додому некорисні продукти й напої, щоб діти не споживали їх принаймні тоді, коли перебувають вдома. Одним зі способів зменшення споживання такої їжі є поява її лише під час свят, можна вважати таку практику досить спірною, але вона все ж обмежує регулярне споживання шкідливої їжі.

7. Заохочуйте рухову активність

Заняття будь-яким спортом, танцями надзвичайно важливі для здоров'я дитини та майбутньої дорослої людини. Знайдіть час у своєму щільному графіку для того, щоби дитина могла відвідувати спортивну секцію. Діти охоче грають у компанії однолітків та дорослих. Пропонуйте максимально активні варіанти ігор, різноманітні рухливі конкурси є найкращим варіантом проведення часу у святкові дні.

Збалансоване харчування і фізична активність є основою здоров'я вашої дитини. Сім кроків, наведених вище, допоможуть вашій сім'ї у підтримці здорового вибору та харчових звичок!

 

Записатись
Подати скаргу