Новини

05 Лютий 16:30
Про безоплатну правничу допомогу
Про безоплатну правничу допомогу

Система надання безоплатної правничої допомоги — це мережа точок доступу до правничої допомоги по всій Україні та дистанційні сервіси. Система безоплатної правничої допомоги надає первинну та вторинну правничу допомогу.

Надання правничих послуг гарантується Законом України "Про безоплатну правничу допомогу" та повністю фінансується за кошти Державного бюджету України.

Усі громадяни України та особи, які перебувають під юрисдикцією України, можуть отримати безоплатну первинну правничу допомогу з будь-яких правових питань:

  • юристи розкажуть про ваші права, як ними скористатися та захистити, якщо їх порушують;
  • нададуть правову інформацію, консультацію чи роз'яснення з правових питань;
  • допоможуть скласти заяви, скарги, інші документи правового характеру, крім документів для звернення до суду.

Окремі категорії осіб, що визначені ст. 14 Закону України "Про безоплатну правничу допомогу", мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу:

  • представництво інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • складення документів для звернення до суду.

Так, право на безоплатну вторинну правничу допомогу, зокрема, мають: внутрішньо переміщені особи; люди з низьким доходом; ветерани війни; члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України; діти; постраждалі від домашнього насильства; потерпілі від жорстокого поводження, катування чи сексуального насильства під час воєнних дій; люди, які не мають документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

Детальніше про послуги системи БПД та як отримати безоплатну правничу допомогу.

 

Записатись
Подати скаргу