Новини

01 Лютий 09:48
Напружена епізоотична ситуація щодо сказу потребує дієвих заходів профілактики!
Напружена епізоотична ситуація щодо сказу потребує дієвих заходів профілактики!

Напружена епізоотична ситуація щодо сказу у Вінницькій області та Україні загалом потребує дієвих заходів профілактики і боротьби з цією хворобою.

Якщо врахувати виявлену кількість захворівших тварин за 2023 рік, то вся територія області є стаціонарно неблагополучною по сказу як серед диких, так і серед домашніх тварин. З приводу покусів тваринами до медичних закладів області за 2023 рік звернулось 2336 осіб, після підтвердження діагнозу 166 людей було направлено на проведення вакцинації.

З початку 2024 року на території Вінницької області вже підтверджено 11 випадків сказу тварин. Якщо порівнювати, то у 2023 році на цей час було виявлено лише 3 випадки, що вказує на прогресування захворювання.

Як показує аналіз результатів епізоотичних розслідувань випадків сказу, у 100% продуктивних і 50% домашніх тварин зараження відбулося при контактуванні із лисами. Це є підтвердженням того, що лисиця червона - основний нозоареал вірусоносійства та розповсюдження сказу серед тварин.

Сказ - гостре інфекційне захворювання, яким людина може заразитися від диких або домашніх тварин. Збудником сказу є специфічний вірус, що міститься в слині хворої тварини.

Для профілактики та захисту від сказу необхідно:

  • уникати контактів з дикими та безпритульними тваринами, роз'яснювати це дітям;
  • до полювання та охорони тваринницьких ферм, гуртів, отар, табунів допускати тільки щеплених проти сказу собак (ревакцинація має бути щорічною);
  • не допускати диких та безпритульних тварин у місця розташування свійських тварин;
  • про кожний випадок укусу сільськогосподарських і домашніх тварин дикими, безпритульними тваринами повідомляти фахівців ветеринарної медицини або територіальний орган Держпродспоживслужби;
  • у разі виявлення трупів тварин не чіпати їх, не знімати шкуру та повідомляти фахівців ветеринарної медицини або територіальний орган Держпродспоживслужби;
  • проявляти насторогу у разі незвичної або агресивної (без причини) поведінки будь-якої домашньої тварини та повідомляти фахівців ветеринарної медицини або територіальний орган Держпродспоживслужби.

Також нагадуємо, що відповідно до Закону України "Про ветеринарну медицину" та "Про захист тварин від жорстокого поводження" забезпечення здійснення щорічної вакцинації проти сказу - обов'язок власників собак і котів.

 

 

Записатись
Подати скаргу