
На території Вінницької області з початку 2025 року спостерігається напружена епізоотична ситуація щодо сказу серед тварин. Станом на 5 лютого зафіксовано 34 випадки захворювання, зокрема серед 19 лисиць, 12 собак і 3 котів. Сказ залишається одним із найнебезпечніших захворювань, яке уражає людей і всіх теплокровних тварин, як свійських, так і диких. Особливо небезпечними є лисиці, які часто є переносниками вірусу.
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області провели нараду з військовослужбовцями, під час якої наголосили на необхідності дотримання правил безпечної поведінки з дикими та безпритульними тваринами. Мета заходу – попередження поширення сказу серед населення та інформування про важливі профілактичні заходи.
Учасникам зустрічі нагадали про основні правила безпеки:
- уникати будь-яких контактів з дикими і безпритульними тваринами;
- у разі укусу, подряпини або обслинення негайно промити рану теплою кип’яченою або проточною водою з милом;
- терміново звернутися за медичною допомогою до травматологічного пункту для проведення антирабічного щеплення.
Захворювання на сказ є невиліковним і завжди закінчується смертю. Вчасне звернення за допомогою та проходження профілактичного лікування є єдиним способом захистити своє життя.
Особливу увагу під час заходу приділили проблемі поширення сказу серед диких тварин. У природі збудник хвороби найчастіше передається через лисиць, вовків, єнотів, куниць і кажанів. Фахівці наголосили на необхідності постійного ветеринарного контролю, як одного з ключових методів профілактики цього небезпечного захворювання.
Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області закликає мешканців області бути уважними та дотримуватись встановлених правил безпеки для захисту себе та своїх близьких від інфекційних загроз.