Новини

28 Травень 11:33
На що варто звернути увагу при купівлі туристичних послуг?
На що варто звернути увагу при купівлі туристичних послуг?

Плануючи подорож, потенційний споживач опиняється в легкій розгубленості від великої кількості пропозицій, викладених на ринок турагентствами та туроператорами. Кому ж з них довірити свій відпочинок, хто не підведе і запропонує максимально якісний рекреаційний продукт за оптимальною ціною? Помічником у виборі служить діяльність співробітників туристичних організацій – туроператорів і турагентів.

Виявляється, що далеко не всі знають, що туроператор і турагент - дві схожих, але все-таки різних форми діяльності. Різниця принципова, адже туроператор і турагент виконують різний обсяг роботи і несуть різну відповідальність. Туроператор виготовляє і реалізує туристичний продукт, а турагент здійснює посередницьку функцію з реалізації турпродукту.

Туроператор - це юридична особа, яка отримала ліцензію на туроператорську діяльність та займається виключно:

  • організацією та створенням туристичного продукту;
  • реалізацією та наданням туристичних послуг;
  • посередницькою діяльністю із надання характерних та супутніх послуг.

Лише юридична особа, яка має ліцензію туроператора, має право включити до своєї назви слово "туроператор". Слід зазначити, що туроператор може здійснювати і турагентську діяльність. Ціни на тури також встановлюють туроператори, які несуть всю відповідальність за організацію подорожі. Тобто, при виникненні у туристів проблем з перельотом, проживанням або перебуванням на місці відпочинку, допомога у вирішенні всіх питань, що виникають, лягає на плечі саме туроператора.

Турагент - юридична особа або ФОП, яка здійснює посередницьку діяльність з реалізації готового туристичного продукту туроператорів та туристичних послуг інших суб'єктів туристичної діяльності (реалізацію характерних та супутніх послуг). Іншими словами, туристичне агентство – це свого роду магазин з продажу путівок від різних туроператорів. Вони не формують тури, а пропонують готові варіанти, які на даний момент надали оператори. Ті самі невеликі офіси, на дверях яких можна побачити різнокольорові оголошення з вказівкою напрямку і ціни, і є турагентства.

Суттєвою різницею між туроператором та турагентом є розмір банківської гарантії, яка необхідна для покриття збитків, що можуть бути заподіяні туристу в разі неплатоспроможності турагента чи відкриття процедури про визнання його банкрутом.

З точки зору ціни, вигідніше і доцільніше звернутися до агентів, вони не можуть реалізовувати путівки дорожче, ніж їх пропонує туристичний оператор. Однак, для прискорення продажів агент може знижувати ціну на тур, жертвуючи своїми комісійними.

Найголовніше при купівлі подорожі – приділити увагу надійності оператора, адже від нього напряму залежить якість вашого відпочинку та гарантія його здійснення. Тому, якщо ви купуєте тур у агента, обов'язково з'ясуйте, хто є туроператором, чи перебуває він в єдиному державному реєстрі, а також, як давно працює на ринку даних послуг і яка його фінансова страховка.

 

Записатись
Подати скаргу