Новини

10 Листопад 12:09
Краще запобігти укусам, ніж лікувати їх!
Краще запобігти укусам, ніж лікувати їх!

Пес не розуміє, що кусатися — це погано. Часто собаки кусають, коли вони налякані або намагаються захиститися.

Щоб уникнути укусів собак, слід розуміти:

  • що відчувають собаки;
  • як безпечно наближатися до собак;
  • коли безпечно і небезпечно наближатися до собак або взаємодіяти з ними.

Ознаки небезпеки: напружене тіло, хвіст "трубою", притиснуті до голови вуха, задкування, гарчання, клацання зубами, зосереджений прямий погляд, настовбурчена шерсть.

Чого не слід робити: тікати від собаки, кричати та панікувати, дивитися собаці в очі. Натомість необхідно тримати руки обабіч тулупа та не рухатися.

Тримайся подалі від незнайомих собак. Це стосується і собак, які перебувають на ланцюгу або за парканом. Ніколи не дражни собак, не переслідуй їх і не жбурляй у них нічим. Не займай собак, які їдять, сплять або годують цуценят. Тримайся подалі від тварин, які поводяться дивно.

Вірус сказу вражає лише ссавців і найчастіше зустрічається у собак. Вірус міститься в слині інфікованих тварин і може потрапляти в організм здорових тварин і людей унаслідок укусу або облизування подряпин чи ран хворою твариною. За відсутності лікування сказ може призвести до смерті.

Сказу можна запобігти лише шляхом вакцинації! У разі появи симптомів вилікувати його буде неможливо.

Матеріали розроблено ВООЗ у співпраці з Держпродспоживслужбою, МОЗ, Центром громадського здоров'я МОЗ (ЦГЗ) та у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією (FAO) і Всесвітньою організацією охорони здоров'я тварин (WOAH) за фінансової підтримки Уряду Німеччини, з метою підвищення обізнаності громадян щодо небезпечності сказу для тварин та людей, а також інформування стосовно профілактики сказу.

Записатись
Подати скаргу