Новини

28 Травень 12:32
До уваги суб'єктів господарювання: скасовано декларування цін на соціально значущі товари!
До уваги суб'єктів господарювання: скасовано декларування цін на соціально значущі товари!

Держпродспоживслужба інформує: з метою усунення надмірного тиску на бізнес, Урядом прийнято рішення щодо відміни державного регулювання цін на товари, які мають істотну соціальну значущість та товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення на 5 і більше відсотків.

Перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість та товарів протиепідемічного призначення було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 р. №341 "Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення", яка втратила чинність 01.07.2023 р.

Разом з тим, деякі суб'єкти господарювання продовжують здійснювати декларування зміни роздрібних цін на товари шляхом подання відомостей до Держпродспоживслужби через її офіційний вебпотрал з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Враховуючи вищезазначене, Держпродспоживслужба повідомляє суб'єктів господарювання, що з 01.07.2023 р. відсутня необхідність здійснювати декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість і товари протиепідемічного призначення.

Водночас, звертаємо увагу суб'єктів господарювання на необхідність дотримання встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2023 р. №650 "Про регулювання цін на окремі види продовольчих товарів та забезпечення стабільної роботи виробників продовольства в умовах воєнного стану", яка набрала чинності 01.07.2023 р., граничного рівня торговельної надбавки (націнки) у розмірі не більше 10% на:

  • хліб житньо-пшеничний та батон;
  • борошно пшеничне вищого сорту;
  • молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці);
  • яйця курячі категорії С1;
  • птицю (тушки курячі, четвертини тушки курячої);
  • олію соняшникову рафіновану.

 

Записатись
Подати скаргу