Новини

31 Травень 11:05
Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням!
Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням!

Сьогодні, 31 травня, відзначають Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням. У цей день по всьому світу проходять акції проти тютюну, під час яких нагадують про його непоправну шкоду здоров’ю.

У 2006 році Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну. Цей документ прагне зменшити поширеність куріння через законодавство:

  • заборона реклами тютюну;
  • підвищення податків на тютюнові вироби;
  • захист населення від шкідливого впливу тютюну тощо.

В Україні станом на 2019 рік 24,2% дорослих є щоденними курцями (42,2% чоловіків і 9,4% жінок), половина із них хочуть позбутися тютюнової залежності.

5 причин кинути курити:

  1. Жити довше! Щороку внаслідок куріння помирає майже 7 мільйонів людей у всьому світі.
  2. Уникнути небезпечних хвороб! Курніння може спровокувати хвороби дихальних шляхів, коронарну хворобу серця, інфаркт, інсульт, захворювання судин, аневризму аорти, онкологічні захворювання, безпліддя.
  3. Зберегти кошти! Людина, яка викурює пачку сигарет щодня, щороку витрачає понад 8 тис грн. 
  4. Зберегти здоров'я рідних! Пасивне куріння є також небезпечним, у дорослих, які не курять самі, але вдихають тютюновий дим, він викликає серйозні серцево-судинні та респіраторні захворювання. У немовлят він може викликати раптову смерть.
  5. Покращити зовнішній вигляд та якість життя! Куріння негативно впливає на зовнішній вигляд: шкіра стає сухою і з’являються зморшки, набуває сіруватого кольору, кінчики пальців та зуби стають жовтуватими. Крім того, коли ви кинете курити, ваше дихання стане чистішим, відчуття смаку та запаху покращаться,  а займатись фізичними вправами стане легше.

 

Бережіть здоров'я своє та оточуючих, позбавтесь від шкідливої звички!

 

Записатись
Подати скаргу