Новини

13 Червень 14:11
У криничній воді с. Збаржівка Погребищенського району не виявлено залишкової кількості отрутохімікатів
У криничній воді с. Збаржівка Погребищенського району не виявлено залишкової кількості отрутохімікатів

12 червня, у приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації відбувся брифінг щодо поточної ситуації з потраплянням отрутохімікатів у водойму в Погребищенському районі.

У брифінгу взяли участь: перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан; завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Вінницького обласного лабораторного Центру МОЗ України Олександр Мельник.

«Відповідно до результатів досліджень, на сьогодні у криничній воді с. Збаржівка Погребищенського району не виявлено залишкової кількості отрутохімікатів. Це свідчить про те, що ці речовини не потрапили у воду. Однак, у водоймі «Нижній ставок», в яку безпосередньо потрапили хімічні сполуки внаслідок ДТП, є перевищення концентрації отрутохімікатів. Зокрема, концентрація гербіциду «Тарга Супер» у водоймі перевищена від 200 до 600 разів», - зауважив Олександр Сорочан.

Під час брифінгу посадовець також повідомив про результати досліджень, проведених Інститутом екогігієни і токсикології імені Л.І. Медведя, що знаходиться у м. Києві.

«Профільний науково-дослідний інститут екогігієни і токсикології імені Л.І. Медведя володіє сучасними методами досліджень великого спектру отрутохімікатів. Фахівцями установи проведено лабораторні дослідження у місцях питного водозабору м. Біла Церква, де протікає річка Рось. Відповідно до результатів аналізу проб води, жодних отрутохімікатів не виявлено. Це можна пояснити тим, що у водоймі, в яку безпосередньо потрапили речовини, немає настільки сильної течії», - підкреслив Олександр Сорочан.

У свою чергу, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Вінницького обласного лабораторного Центру МОЗ України Олександр Мельник ознайомив присутніх із результатами лабораторних досліджень води у місцевих криницях.

«Враховуючи ситуацію, яка склалася, було прийнято рішення, щоб профільний науково-дослідний інститут у м. Києві став арбітражною установою. Протягом однієї доби фахівцями Інституту проведено дослідження понад 100 речовин. Варто сказати, що об’єкти вздовж забрудненої водойми можуть мати гідравлічний зв'язок із нею через ґрунтові води, що, зазвичай, не виявляється на першому етапі. На сьогодні розпочато дослідження двох партій води з місцевих криниць. 9 червня було взято проби води з криниць, які розташовані на прилеглих до водойм вулицях. Відповідно до результатів досліджень, у пробах води не виявлено залишкової кількості тих пестицидів, контроль яких ми маємо змогу  зробити», - зауважив Олександр Мельник.

За словами посадовця, 11 червня для проведення аналізу доставлено чергову партію проб води, результати дослідження якої будуть відомі найближчим часом. «Ми продовжимо проведення відповідних робіт, адже можливе переміщення речовин в тих чи інших формах. Це питання і надалі перебуватиме на контролі», - підкреслив Олександр Мельник. Він також зауважив, що окрім проведеної роботи, заплановано проведення аналізу води у криницях тих сіл, які знаходяться нижче за течією.

© За матеріалами офіційного веб-сайту Вінницької обласної державної адміністрації

 

Записатись
Подати скаргу