Новини

06 Вересень 21:20
До уваги операторів ринку харчових продуктів
До уваги операторів ринку харчових продуктів

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області вкотре наголошує про необхідність реєстрації потужностей операторів ринку, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

Згідно статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 року «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам», в державі створено реєстр операторів ринку харчових продуктів.

Протягом 2016 - 2017 років на території області зареєстровано 10548 потужностей.

Оператор ринку харчових продуктів, який використовує потужність зобов’язаний подати заяву відповідного зразку до територіального органу Держпродспоживслужби та за 15 днів отримати інформацію про державну реєстрацію потужності. Вимагати для реєстрації будь-які інші документи органам Держпродспоживслужби заборонено, державна реєстрація здійснюється безкоштовно.

Разом з тим наголошуємо про адміністративну відповідальність передбачену статтею 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» за роботу незареєстрованих потужностей.

Так за виробництво та зберігання харчових продуктів на потужностях незареєстрованих згідно законодавства передбачено штраф в розмірі від 23 до 30 мінімальних заробітних плат.

Робота по встановленню незареєстрованих об’єктів з виробництва та обігу харчових продуктів, а також притягнення до відповідальності посадових та фізичних осіб буде проводитись в ході планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю).

 

Записатись
Подати скаргу