Новини

24 Жовтня 09:17
24 жовтня - Світовий день боротьби з поліомієлітом
24 жовтня - Світовий день боротьби з поліомієлітом

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше - через брудні руки, заражену їжу та воду.

Найбільш вразливими до поліомієліту є діти до п'яти років, саме тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

У 70% випадків поліомієліт протікає безсимптомно, що робить хворобу особливо небезпечною для оточуючих. Наслідки поліомієліту можуть бут вкрай серйозними: функція вражених хворобою нервів і м’язів не відновлюється, а ураження дихальних м’язів часто призводить до смерті.

На сьогодні не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту. Єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту - вакцинація. В Україні є достатньо якісних і ефективних вакцин, закуплених за кошти державного бюджету. Вакцини є абсолютно безоплатними для дітей.

За підсумками 9 місяців цього року рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту є достатньо низьким. Якщо такі темпи будуть зберігатись до кінця року, то рівень охоплення щепленнями дітей досягне лише 62% при рекомендованому ВООЗ рівні в 95%. 

Докладно про симптоми і можливі ускладнення поліомієліту, відповіді на поширені питання про щеплення за посиланням.

 

Записатись
Подати скаргу