Звіт про проведену роботу Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства за І квартал 2019 року

08 Травень 12:25
Звіт про проведену роботу Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства за І квартал 2019 року
Звіт про проведену роботу Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства за І квартал 2019 року

Відповідно до Положення про Держпродспоживслужбу України та покладених завдань у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства та його територіальними підрозділами впродовж І кварталу 2019 року здійснювалися відповідні заходи.

В першому кварталі 2019 року на території області зареєстровано 1 спалах гострої кишкової інфекції. В місті Могилів-Подільський на гострий гастроентероколіт захворіло 9 дітей-учнів місцевої гімназії.

Епідрозслідування спалаху проведено за участю фахівців Головного управління. Вчасно проведені протиепідемічні заходи, в тому числі тимчасове припинення діяльності шкільної їдальні, дали змогу не допустити розповсюдження інфекції в дитячому колективі. Етіологічним чинником спалаху була умовно-патогенна кишкова флора (цитробактер, клебсієла), джерело інфекції не було встановлено. Ймовірно, сприяло виникненню спалаху порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів.

За вказані порушення директора закладу притягнуто до адміністративної відповідальності, підготовлено розпорядження про усунення порушень санітарного законодавства.
 
За звітній період фахівцями було проведено 417 заходів державного нагляду в сфері дотримання санітарного законодавства. З них планових – 212 перевірок, позапланових заходів – 205 (в т.ч. 22 перевірки за зверненням фізичних осіб), 98 перевірок за заявами суб’єктів господарювання та 85 перевірок виконання приписів та розпоряджень про усунення порушень чинного законодавства.

На 259 об'єктах виявлені порушення вимог санітарного законодавства, що становить 62% від загальної кількості проведених заходів державного нагляду (контролю). При планових перевірках порушення виявлені у 201 випадку (95%), при позапланових заходах – на 58 об’єктах (28%). 

Окрім того, фахівці Управління прийняли участь у 120 комісійних перевірках та моніторингових обстеженнях ( на дотримання температурного режиму в навчально-виховних закладах), на 34 об’єктах встановлено порушення санітарних норм (28%).

Заходи державного нагляду проводились із застосуванням засобів відеофіксації.

За результатами виявлених порушень вимог санітарного законодавства підготовлено 259 приписів та розпоряджень щодо усунення порушень.

За перший квартал 2019 року застосовано 220 штрафних санкцій на загальну суму 34 068 грн.

За звітний період фахівцями відділу розглянуто 169 документів для подальшої видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря зі стаціонарними джерелами, відмовлено у погоджені у зв’язку із виявленими невідповідностями чинному законодавству 38 документів.

Окрім того, розглянуто 3 реєстрові карти об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів для підприємств.

В першому кварталі 2019 року розглянуто 40 звернень (скарг) громадян, з яких 32 вирішено позитивно. У 13 випадках ініційовано створення комісій перед органами місцевої влади для розгляду звернень громадян. 

Направлено 1 запит до Міністерства охорони здоров’я  щодо надання згоди на право проведення позапланових заходів суб’єктів підприємницької діяльності на підставі звернень (скарг) фізичних осіб, дозволу не отримано.

Розглянуто та надано, у визначені законодавством терміни, відповідь на один запит на публічну інформацію.

За звітній період для обговорення на засіданні обласної архітектурно-містобудівної ради розглянуто 11 проектів генеральних планів населених пунктів, з них 9 повторно направлено на доопрацювання, 21 детальний план (18 на доопрацювання), 11 планів зонування (9 на доопрацювання). 

Для врахування та визначення державних інтересів під час розгляду генеральних та детальних планів населених пунктів та окремих об’єктів було підготовлено 22 інформаційних листів на адресу керівника Департаменту будівництва, містобудування та архітектури Вінницької ОДА та інших запитувачів.

Фахівці Головного Управління приймали участь у роботі акредитаційної комісії Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації з метою ліцензування лікувально-профілактичних закладів області. Видано 53 акти санітарно-епідеміологічного обстеження об'єктів для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики. Підготовлено та видано 34 санітарні паспорти на роботу з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання (рентгенологічні кабінети), а також 11 санітарних паспортів на склади пестицидів, у 2-х випадках відхилено погодження.

Всього, в першому кварталі, з основних питань діяльності служби підготовлено 1 466 контрольно-інформаційних матеріалів, в тому числі, з метою попередження отруєнь людей пестицидами та агрохімікатами, профілактики загибелі бджіл в сезон інтенсивних сільськогосподарських робіт, сільським головам та керівникам агрофірм і фермерських господарств надіслані інформаційні листи з вимогою обов’язкового дотримання чинного законодавства у сфері використання пестицидів.

Впродовж І кварталу фахівцями управління постійно проводилась санітарно-освітня робота: проведено та прийнято участь у 321 семінарі; підготовлено 260 виступів, статей та інтерв’ю в ЗМІ з актуальних питань діяльності служби. Розроблено та направлено керівникам підприємств та організацій, розповсюджено серед населення пам’ятки "Профілактика отруєнь грибами", "Профілактика ботулізму", "Профілактика ротавірусної інфекції", "Основні правила профілактики грипу та гострих респітарних вірусних інфекцій", "Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь" та інші. 

 

Записатись
Подати скаргу